Turystyka

Wakacje z psem? – to możliwe

Wraz z rozpoczęciem okresu urlopowego, media ze wszystkich stron wysyłają do nas informacje o porzuconych zwierzętach. Psy przy drodze, przywiązane w lesie lub wywiezione w zupełnie obce im miejsce nie tracą nadziei, bo przecież ufają swemu człowiekowi. Szkoda tylko, że ten człowiek wybrał spokojny urlop, zamiast psiego przyjaciela.

 

Wakacje z czworonogiem

 

Niektóre osoby twierdzą, że wyjazd na wakacje z czworonogiem to prawdziwa męka lub niemożliwość wynikająca z warunków organizatora wyjazdu lub obiektu noclegowego. I jeżeli ktoś uznaje wakacje  z psem za męczące, być może nigdy nie powinien był decydować się na jego posiadanie. W innych przypadkach każdy dobry właściciel zwierzaka wie, że wakacje to nie powód do porzucenie czworonoga na pastwę losu.

 

Możliwości wypoczynkowe

 

Obecnie coraz więcej ośrodków wypoczynkowych i hoteli umożliwia swoim gościom przebywać w obiekcie ze swoimi pupilami. W ten sposób rozwiązuje się problem poszukiwania opieki zastępczej na czas urlopu, chociaż wymaga poniesienia dodatkowych kosztów. W przypadku, gdy podróż ze zwierzakiem jest całkowicie niemożliwa, wówczas można psa lub kota pozostawić pod opieką jednego z dość licznych hoteli dla zwierząt. Tutaj opłaty są nieco wyższe niż w przypadku dopłat w hotelach i pensjonatach, jednak trzeba liczyć się z tym, że w hotelu dla zwierząt pracują ludzie, którzy będą opiekować się futrzakiem pod naszą nieobecność. To ich praca, a więc muszą otrzymać wynagrodzenia za poświęcony czas. Ten czas, dzięki któremu Twój pies nie spędzi tygodnia koczując przy drodze, w nadziei że po niego wrócisz.