Ciekawe

Więź między przyrodnim rodzeństwem.

Powszechnie uznaje się, że więź między przyrodnim rodzeństwem nie jest tak silna jak  w przypadku rodzeństwa pochodzącego z tych samych rodziców. Przyczyny mogą być bardzo różne. Ktoś, kogo w młodzieńczym lub dorosłym życiu nagle wpuszczamy do naszego życia na zasadzie nadania statusu kogoś bliskiego, bez znajomości charakteru oraz przeszłości, z reguły traktowany jest z dystansem. Nawet wtedy, gdy dociera do nas, że nowy brat czy siostra są naprawdę otwarci i sympatyczni. Jaką więź z przyrodnim rodzeństwem mieć będziemy samic – zależy tylko od nas.

 

Swój przyciągnie swojego

 

Znajdziemy wiele takich przypadków, gdzie z perspektywy czasu to właśnie przyrodnie rodzeństwo okazało się w praktyce bardziej związane z bratem czy siostrą przyjmującą do rodziny kogoś z zewnątrz. Więzy krwi tak naprawdę nie dają dobrych stosunków między ludźmi w sposób naturalny. Dobre stosunki naturalnie trzeba sobie wypracować, a przecież w wielu rodzinach to się nie udaje, zwłaszcza patologicznych. W relacjach z przyrodnim rodzeństwem po prostu warto dawać sobie czas i zwracać uwagę na szczegóły. Bardzo ważnym elementem w takich relacjach są finanse. Jeśli po latach uda się znaleźć przyrodnie rodzeństwo, a rodzic jeszcze żyje – może dojść do batalii w kwestii majątkowej po jego śmierci.

 

Każdy chce być doceniony

 

Najtrudniej jest nadrobić te lata, które już uciekły. Jest tak w przypadku rodzeństwa dawno skrywanego. Kiedyś posiadanie potomstwa z nieprawego łoża było czymś niepożądanym i wstydliwym. Ten, kto po odrzuceniu wchodził na łono nowej rodziny ojca i matki – mógł mówić o prawdziwym szczęściu. Dzieci wchodzące w rolę przyrodniego rodzeństwa najczęściej długo walczą z własnymi uprzedzeniami oraz kompleksami. Bardzo ważne w takich sytuacjach jest to, by rodzeństwo nie odczuło, że ktoś jest bardziej faworyzowany kosztem innego dziecka. Dzieci muszą widzieć, że przez rodziców są traktowaniu po równo, z taką samą dozą sprawiedliwości. Przyrodnie rodzeństwo ma wtedy szanse na to, by dawać sobie w przyszłości ogromne wsparcie.