Turystyka

Wyjazdy Au – Pair

Nie masz na siebie za bardzo pomysłu po maturze, a nie bardzo chcesz iść na studia? Zależy Ci, żeby na dobre wyrwać się z Polski i zacząć życia za granicą już na własnych warunkach? Być może sprawdzisz się na wyjeździe Au – Pair. Daje on możliwość samorealizacji i nawiązania kontaktów, które mogą się okazać przydatne na przyszłość. Agencje Au – Pair działają w Polsce, Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii. Ten wyjazd polega na pracy w roli opiekunki lub opiekuna do dzieci w wieku przedszkolnym lub szkolnym. Po drodze uczymy się języka i poznajemy kulturę obcego kraju. Dla osób żądnych przygód – propozycja wręcz nie do odrzucenia!

Kto może jechać Au – Pair?

 

Na tego rodzaju wyjazd zdecydować się może każdy, kto skończył 18 lat i zdobył wykształcenie średnie, zwieńczone egzaminem dojrzałości i zdaną maturą. Zazwyczaj na wyjazd decydują się dziewczyny, choć nie brakuje też chłopaków chętnych do wyjazdu. A nuż okaże się, że dana rodzina wychowuje samych chłopców, którym potrzebny jest dodatkowy kompan do gry w piłkę? Przebywając u przydzielonej przez agencję rodziny, otrzymujemy oczywiście wynagrodzenie za pracę opiekuna w czyimś gospodarstwie. Im dłużej pozostajemy na gospodarstwie, tym bardziej wzrasta nasze wynagrodzenie. Mamy prawo także odmówić dalszej współpracy, jeśli coś u danej rodziny nam nie odpowiada, gdy po prostu czujemy, że tym razem to nie to. Agencja ma obowiązek przekierować nas w

inne miejsce.

Au – Pair w praktyce

 

Większość osób, które tuż po maturze zdecydowały się na wyjazd Au – Pair, pozostaje już na stałe za granicą. Dotyczy to zwłaszcza tak wysoko rozwiniętych krajów jak Francja czy Niemcy. Polskie Au – Perki są tam niezwykle chwalone. Docenia się je za czystość, życzliwość oraz umiejętność koncentrowania uwagi na wielu sprawach jednocześnie, co w sytuacji sprawowania opieki nad kilkorgiem dzieci jest wręcz niezbędne. Kontrakt z agencją trwa zazwyczaj do dwóch lat. Równolegle z pracą, młody człowiek uczy się także języka. Po upływie dwóch lat jest już na tyle samodzielny, że coraz odważniej może stawiać własne, samodzielne kroki, wieńczone w większości przypadków sukcesem.