Zdrowie i uroda

Jak zadbać o siebie zimą?

Zima bywa mroźna. Kiedy śnieg skrzypi pod naszymi butami. Można lepić bałwana, wyjść na sanki i urządzić bitwę śnieżną. Jednak zima ma też drugie oblicze. Bywa pluchowata, śnieg pada, ale zamienia się w pluchę. Buty przemakają.

Odpowiednie ubranie zimą

 

Człowiek marznie i jest cały przemoczony. Nie ulega wątpliwości, że na zimę należy się zaopatrzyć w odpowiednie ubrania i akcesoria musimy mieć co najmniej dwie ciepłe kurtki. Jeżeli jedna nam przemoknie, pobrudzi się lub po prostu zniszczy to musimy mieć coś na zastępstwo, a nie warto poszukiwać kurtki na szybko w środku sezonu. Buty to kolejny ważny element. Nie możemy dopuścić by nasze stopy zmokły, bo wtedy będzie nam zimno, przeziębimy się, poza tym to wcale nie jest przyjemne. Ciężko jest znaleźć takie buty. Skora przemaka, a przecież nie będziemy całą zimę latać w butach zimowych przeznaczonych na wyprawy w góry, na pewno są one ciepłe, ale na pewno nie nadają się na codzienne chodzenie, chyba, że ktoś chodzi cały czas na sportowo. Buty skórzane dobrze jest odpowiednio impregnować.

Zimowe buty

 

Zimowe buty dobrze też jest kupić w większym rozmiarze. Obecnie ocieplenie butów niewiele daje, ponieważ producenci oszczędzają. Kiedy mamy większe buty na dłuższą wyprawę będziemy mogli założyć grubszą skarpetkę. Butów też warto mieć więcej niż jedną parę. Dodatkowo ciepła czapka i nie ważne czy wygląda się w niej świetnie czy kiepsko, kiedy nadejdą duże mrozy nasze zdrowie powinno być dla nas najważniejsze. Do tego szalik i rękawiczki. I dopiero wtedy jesteśmy gotowi na zimę.